dr n. med. Magdalena Szymczak

specjalista położnik - ginekolog - anestezjolog

THERMIva
Ginekologia Estetyczna
Dbanie o siebie nie jest tylko celem samym w sobie, ale jednym z elementów poprawy jakości życia. Zabiegi ginekologii estetycznej to nie tylko kwestia urody, ale to zabiegi które poprawiają wygląd narządów intymnych, ich funkcjonalność, a jednocześnie zwiększają komfort codziennego życia kobiety.

Lata doświadczeń, zdobytych podczas pracy z pacjentkami, analiza przebiegu ich chorób, ciąży, porodu, przekonały mnie o dwóch ważnych aspektach kobiecej natury. Po pierwsze, w większości przypadków dbałość o zdrowie i wygląd łączy się z zainteresowaniem, dotyczącym coraz nowszych i mniej inwazyjnych metod leczenia. Po drugie zdrowie nierozerwalnie kojarzymy z estetyką w każdym aspekcie kobiecego ciała. Jako specjalista ginekolog-położnik zapewniam bezpieczeństwo i dobre samopoczucie zarówno młodym matkom jak również paniom w różnym wieku.

Ginekologia estetyczna to nie tylko kwestia nowoczesnego podejścia do spraw intymnych. To potrzeba zwiększenia komfortu życia codziennego. Tak samo jak zdrowie całego ciała, tak okolice miejsc intymnych, z wiekiem traci jędrność, objętość, co powoduje dolegliwości w codziennym funkcjonowaniu, również w ważnej strefie życia seksualnego. Okolice intymne starzeją się. Suchość pochwy i stopniowy zanik objętości warg sromowych mogą powodować bolesność przy współżyciu i nasilać skłonności do infekcji. Dużo kobiet po 40 roku życia skarży się na wysiłkowe nietrzymanie moczu, suchość i luz w pochwie.

Radiofrekwencja powoduje ujędrnienie, lepsze nawilżenie i obkurczenie ścianek pochwy. Już po pierwszym zabiegu następuje znaczna poprawa, a doznania seksualne potęgują się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Bezpieczny powrót do piękna
Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych w zakresie od 3 Hz do 3 THz. W lecznictwie najczęściej wykorzystujemy fale o wysokiej częstotliwości. Efektem działania tych fal jest podgrzanie skóry do odpowiedniej temperatury, a co za tym idzie skrócenie włókien kolagenowych, uwolnienie białek szoku termicznego powodując inicjację procesu gojenia i produkcji nowego kolagenu i włókien elastynowych.

Kolagen – istotna komponenta przepony miednicy – stanowi 80% zawartości białek w powierzchni miednicznej. W ginekologii estetycznej zabiegi RF są stosowane jako skuteczne, małoinwazyjne techniki. Metoda ta nie powoduje termicznej martwicy tkanek, rewitalizując docelową tkankę bez procesu bliznowacenia w obrębie tkanki łącznej bez powstania martwicy tej okolicy, ziarninowania, czy też przerostu kolagenu w przestrzeni podśluzówkowej.

Radiofrekwencja kontrolowana termicznie to zabieg całkowicie bezbolesny, nieinwazyjny, z zerowym okresem rekonwalescencji, a do tego bardzo bezpieczny.

Nie istnieje możliwość przegrzania tkanki. Zbliżając się do wyższych temperatur lub ich możliwości przekroczenia urządzenie, sygnalizując wizualnie i akustycznie o tym, całkowicie wyłącza się.

THERMIva

Dlaczego zabieg THERMIva jest tak wyjątkowy?
zabieg bezinwazyjny
Zabieg jest bezinwazyjny

Zabieg nieinwazyjny, nieablacyjny, niechirurgiczny i bez potrzeby znieczulenia!

Bez terapii hormonalnej
Bez terapii hormonalnej

Nie potrzeba, żadnego wsparcia dodatkowymi lekami czy hormonami.

Bez rekonwalescencji
Bez rekonwalescencji

Efekt zabiegu jest natychmiastowy, zauważalny już po pierwszej wizycie.

zabieg bezinwazyjny
Dbamy o Twój komfort

Zabieg THERMIva ma długotrwały wpływ na odczuwanie satysfakcji.

Jak to działa?
Radiofrekwencję z użyciem sond przezcewkowych należy do metod zachowawczego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Wpływ jej na mechanizm kontroli mikcji wiąże się z efektem termicznym tego zabiegu. Energia fal radiowych za pomocą ciepła prowadzi do obkurczenia i regeneracji włókien kolagenowych w szyi pęcherza moczowego oraz w proksymalnej części cewki moczowej, które to zjawisko obserwuje się u nawet 80% pacjentek.

Fale o częstotliwości radiowej leczą zerwane lub uszkodzone mięśnie i dodatkowo mają działanie napinające, przez co zbliżają do siebie te nadmiernie rozciągnięte i zerwane mięśnie. Uważa się, że Thermiva działa bezpośrednio na włókna nerwowe zwiększając ich wrażliwość, a w przypadku cewki moczowej i pęcherza moczowego zwiększa czułość w wykrywaniu zmian nacisku i reaktywnego, następowego kurczenia się, aby uzyskać efekt trzymania moczu.

Te same włókna nerwowe wskutek urazowych porodów, zmian menopauzowych i śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego mogą być zbyt czułe lub za łatwo pobudliwe. Po przeprowadzonym zabiegu pacjentki obserwują możliwość dłuższych przerw między oddawaniem moczu, objętość jednorazowej mikcji może być większa a strumień moczu silniejszy. Ponadto czują, że mogą lepiej kontrolować oddawanie moczu, co nie było możliwe przed leczeniem.


Najważniejsze zalety zabiegu